Fotobanan.pl pozwala na zrealizowanie odbitek zdjęć za pomocą internetu, bez wychodzenia z domu!
Przed wysłaniem zdjeć upewnij się czy Twoje fotografie są odpowiednio przygotowane. Poniżej znajdziesz krótki poradnik.

Jeśli chcesz złożyć zamówienie wykonania odbitek musisz przesłać je do nas drogą mailową. Na adres kontakt@fotobanan.pl prześlij paczkę fotografii spakowaną za pomocą darmowego programu 7-zip (http://www.7-zip.org/a/7z1604.exe). Jeśli paczka przekracza 25mb, podziel zdjęcia na dwie paczki i wyślij w kolejnym mailu. Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia zamówienia
Znaczna większość aparatów cyfrowych zapisuje zdjęcia w proporcjach 3:4, natomiast w tradycyjnej fotografii (analogowej) proporcje to około 2:3.

Teżeli twoje pliki są w proporcjach 3:4,o kopiując je na papier mamy do wyboru jedną z 4 opcji:

FILL (nałożenie)
Opcja domyślna (tak kopiujemy 99% zleceń) zdjęcie cyfrowe (3:4) nakładane jest na odbitkę o proporcjach (2:3) w ten sposób, że niewielka część z góry i dołu zdjęcia zostaje ucięta, a cała odbitka zostaje wypełniona obrazem (bez białych pasków na bokach).

FIT (wpasowanie)
Zdjęcie cyfrowe (3:4) wpasowywane jest w odbitkę o tradycyjnych proporcjach (2:3) tak, że całe zdjęcie mieści się w kadrze, za to po bokach zdjęcia zostają białe paski. Ta opcja jest zalecana w przypadku, gdy element bardzo ważny dla kompozycji znajduje się blisko górnej lub dolnej krawędzi zdjęcia.

FILL z ramką
Zdjęcie przycięte jak w opcji FILL, dookoła biała ramka o grubości ok.3 mm.

FIT z ramką
Ta opcja zachowuje absolutnie cały kadr, dodana jest ramka grubsza po bokach, cieńsza na górze i na dole. Możemy też wybrać format odbitki 10x13 ( okładny rozmiar zdjęcia 9,5x12,7 cm.).Trzeba przy tym pamiętać, że zdjęcia te nie pasują do większości albumów.

Proponujemy Państwo bardzo łatwy w obsłudze, darmowy program do kadrowania zdjęć. Dzięki niemu bardzo szybko można wykadrować zdjęcia pod dowolny format. Kliknij aby pobrać. (http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/download.html)